Skuteczna lista mailingowa

Lista mailingowa to wielkie aktywa w każdym e-biznesie. Jednak nie każda lista zasługuje na to miano. Choćbyś miał na liście milion osób możesz nie zarobić ani grosza! Udowodnię Ci, na konkretnych statystykach, że większa (lista mailingowa), nie znaczy lepsza…


Po co ten wpis?

Każdego dnia dziesiątki osób poszukuje tajemniczej metody na zbudowanie dużej listy mailingowej. Co kilka tygodni pojawia się w internecie kolejny konkurs mający na celu zbudowanie ogromnej listy adresowej… Niestety. Zazwyczaj wszystkie „genialne” metody budowania listy adresowej są za przeproszeniem gówno warte.

Chcę zmienić Twoje podejście do tematu e-mail marketingu. Więcej nie znaczy lepiej! Chcę, abyś po przeczytaniu tego artykułu zaczął robić dobry e-mail marketingu – skutecznie!


Statystyki:

W teście tym udział wzięły dwie moje listy mailingowe. Żadna z nich nie była ściśle związana z e-mail marketingiem, więc skuteczność mailingu nie powala. Mimo wszystko wyraźnie widać zależność, którą chcę Ci uświadomić.

O listę nr 1 dbałem dużo bardziej niż o tę drugą, a do obu (w ramach testu) wysłałem stargetowaną reklamę swojego nowego newslettera SEKRETY LISTY ADRESOWEJ (starałem się, aby mailing reklamowy był jak najbardziej interesujący dla osób znajdujących się na danej liście).

Zobacz wyniki testu:

Lista nr 1:

  • Ilość osób: 179
  • Klikalność: 16.20%
  • Ilość kliknięć: 29

Lista nr 2:

  • Ilość osób: 783
  • Klikalność: 2.55%
  • Ilość kliknięć: 20

Dodatkowo warto wspomnieć, że mailing na listę pierwszą wygenerował mi 4 zamówienia w jednorazowej ofercie, a z listy drugiej nikt nie pokusił się o złożenie zamówienia na mojego eBooka „E-mail, który zarabia… Tajny system w 10 krokach”


Analiza:

Lista pierwsza okazała się ponad 6 razy skuteczniejsza od listy drugiej (CTR) Mimo, że lista pierwsza jest ponad 4 razy mniejsza od listy drugiej to wygenerowała prawie 50% więcej kliknięć niż lista druga (ilościowo, nie procentowo!) Skuteczność sprzedaży na liście pierwszej wyniosła 2,23%, a na dużo większej liście nr 2 – równe 0% (!) .

Lista pierwsza była bardziej powiązana z e-mail marketingiem, co wyraźnie widać po skuteczności obu mailingów.

Wnioski:

Buduj stargetowane tematycznie listy – Nie widzę najmniejszego sensu kierowania swoich list adresowych do wszystkich. Jedynym sposobem na uzyskanie wartościowej i skutecznej listy adresowej jest skierowanie swoich reklam, tekstów marketingowych i wszystkich elementów promocji tylko do wąskiego grona naszej grupy docelowej.

Jak widzisz na powyższym przykładzie nawet mniejsza, ale stargetowana lista adresowa jest w stanie wygenerować dobrą sprzedaż.

Dbaj o listy adresowe – krótko mówiąc – dostarczaj content. Jeśli nie zbudujesz ze swoją listą dobrej relacji, jeśli nie dasz się poznać i jeśli nie zainteresujesz ich swoimi wiadomościami to nici ze skutecznego e-mail marketingu. Po pierwsze wartościowa treść – to najkrótsza droga do zysków z e-mail marketingu.

5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments